Youtube csatornánk: youtube.com/@kritikan.feluli

Kritikán felüli

Kritikán felüli

Utolsó kommentek:

Billy Hill 2022.11.14. 15:13:58

"Nem cancelt kapott [az UK verzió], hanem ennyire tervezték eredetileg is, hogy ne váljon önismétlővé" - a szintén nagyszerű, szintén brit IT Crowd-ra is igaz ez; azt nyilatkozta a producer, hogy nem akarták, hogy zombivá válva a sorozat még tovább botladozzon, lélek nélkül. Tetszik a hozzáállás, sok sorozatnak javára vált volna egy jól időzített korábbi befejezés...

Bejegyzés: A legkínosabb sorozat: The Office (A hivatal)

Sailorland 2022.11.14. 11:01:09

@attticus: lehet, hogy Neked van igazad, én valahogy erre emlékeztem. Amúgy az eredeti valóban durva, de ott nyilván Ricky karaktere "elviszi a show-t"

Bejegyzés: A legkínosabb sorozat: The Office (A hivatal)

attticus 2022.11.14. 10:22:39

@Sailorland: Én azt olvastam, hogy nem cancelt kapott, hanem ennyire tervezték eredetileg is, hogy ne váljon önismétlővé, de lehetséges, hogy én tudom rosszul.
Az eredeti komorabb és kegyetlenebb, nem fektetnek hangsúlyt a karakterek megszerettetésére. Én szeretem az ilyesmit, őszintébbnek tartom, de azt is értem, hogy az amerikai változatban miért volt szükség ezen változtatni, miután egy szélesebb réteget próbáltak bevonzani.

Bejegyzés: A legkínosabb sorozat: The Office (A hivatal)

Sailorland 2022.11.14. 09:19:23

Ennek angol eredetije az igazán ütős, még akkor is, ha annak idején a BBC-től cancelt kapott a sorozat. Ricky Gervais ezután vitte át jó érzékkel amcsiba a licenszt.

Bejegyzés: A legkínosabb sorozat: The Office (A hivatal)

attticus 2018.12.31. 11:46:27

Talán azért vagyok kissé igazságtalan WIndischel szemben, mert haragszom rá. Az én szememben az semmilyen esetben nem megbocsájtható, ha valaki a saját lányát odadobja, mint egy tízezrest. Természetesen ez az én "felvilágosult" nézőpontomból értelmezhető így, ha Windischt megnézzük, akkor ő valószínűleg erkölcsileg és intellektuálisan nem áll azon a szinten, mint mi, erre a problémára érzékeny olvasók metoo-val a hátunk mögött. Ezért az önmarcangolásnak ez a fajtája furcsa mód egy kis reménnyel is kecsegtet, hogy az ember még akkor is érezheti, hogy baj van és valami rosszat tesz, ha egyébként a problémára nincsen érzékenyítve, és nincsenek meg a fogalmai mondjuk a női egyenjogúságról. Tehát Windisch nem száz százalékban rossz, ebben egyetértünk (a főbűnösök természetesen a pap és a milicista). A másik oldalról viszont mégis hibáztathatjuk, hiszen egy konzervatívabb, ösztönösebb férfitól elvárnánk, hogy felgyújtsa a világot, ha a lánya vagy a felesége közelébe megy bárki ilyen szándékkal. Mindenesetre az biztos, hogy Amelie lelkileg már sosem lesz egészséges, és várható, hogy ahogyan az az anyja is, ő is cipeli tovább a traumáit (a megerőszakoláson kívül azt se felejtsük el, hogy elveszti a szerelmét is) a saját jövőbeni családja életébe.

Bejegyzés: Herta Müller - Fácán az ember, semmi több

könyvmuslica 2018.12.31. 11:30:55

Nagyon érdekes gondolatokat vetettél fel a könyvvel kapcsolatban, amibe nekem nem sikerült belemélyednem az a fácános gondolat. Ezen eddig nem gondolkodtam miért mondhatta, köszi. Az is érdekes volt, ahogy a férfiak női "képeit" taglaltad, és ebből vezetted le, hogy miért is kínálta tálcán végül a saját lányát Windisch. Kicsit azonban itt nekem eltörpül a választás tragédiája, noha te is így kezdted a mondanivalódat, hogy ez a vonulat a legtragikusabb. Persze nem lehet mindent leírni, de a könyv (szerintem) egyik tetőpontja, amikor leissza magát és a saját tükörképével verekszik. A benne lévő harc tetőpontja ez, emberünk megtörik, talán az egyik legérzelmesebb pillanat, amelyet elénk tár a mű. Hangsúlyozom, egyetértek a két női kép Windischet döntésre sarkalló jelenlétével, és azzal is, hogy a kifelé néző lábakkal már úgyis "elromlott" a lánya, és ezzel győzködi magát, de ennél én több önmarcangolást vélek felfedezni. :)

Bejegyzés: Herta Müller - Fácán az ember, semmi több
süti beállítások módosítása